Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Squash. Poruszaj się płynnie po korcie.

Squash. Poruszaj się płynnie po korcie.

Squash jest jedną z najbardziej wymagających fizycznie gier na świecie. Jednak dobre przygotowanie kondycyjne to tylko część sukcesu. Aby sprostać trudom meczu i nie przegrać przez trudności ze złapaniem oddechu, należy poruszać się nie tyle szybko i dużo co właściwie. Sekret wytrzymałości na korcie tkwi w sposobie poruszania, w oszczędzaniu sił, w eliminowaniu zbędnych kroków.

Wielu trenerów radzi aby poruszanie się po korcie w squashu traktować jak naukę tańca lub gimnastykę, a jak najbardziej unikać wcielania się w rolę sprintera i biegacza. Równowaga, płynność, balans i spokój to cechy charakteryzujące dobry ruch w squashu.

                                                                        

 

ZASADY RUCHU NA KORCIE:

–         Dobry ruch w squashu wynika z czytania gry przeciwnika i lotu piłki. Patrz na piłkę cały czas – czytając jej lot      odpowiednio wcześnie zyskasz cenny czas na ruch we właściwym kierunku.

–         Eliminuj liczbę kroków stopniowo je wydłużając.

–         Po zagraniu jak najszybciej wracaj na T (środek kortu) – stąd masz największe szanse dojścia do trudnych piłek.

–         Nie wbiegaj w piłkę – postaraj się czytać jej lot, zachowaj dystans i przejdź w miejsce gdzie możesz ją prawidłowo zagrać.

 

                                 

 

 

BŁĘDY W PORUSZANIU:

–         Brak miejsca na zamach i odbicie – częsty błąd popełniany przez początkujących zawodników czyli wbiegnięcie zbyt blisko piłki.

–         Zbyt dużo krótkich, chaotycznych kroków.

–         Pozostawanie w miejscu zagrania bez powrotu na T.

–         Bieganie, sprint, unoszenie wysoko stóp i kolan.

 

                         

 

Należy pamiętać, że nieprawidłowy ruch ma zły wpływ na oddychanie i wydolność organizmu. Krótkie kroki wymuszają płytkie oddechy, które przyspieszają zmęczenie.

Pracują nad techniką! Ćwicz nie tylko uderzenia, ale także wszystkie inne ruchy. Podglądaj jak to robią inni. Czytaj dużo na ten temat (polecamy nasz portal www.bodyinfo.pl, dział: REKREACJA). Wypracuj sobie swoją „ekonomiczną” i efektywną technikę poruszania się po korcie!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry