Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Wibrotrening

Wibrotrening

Innowacyjną metoda treningowa i rehabilitacyjna. Polega na stymulacji nerwowo-mięśniowej całego ciała za pomocą wibracji. Stosuje się do tego platformę wibracyjną, wtedy u osoby ćwiczącej wywołuje się kilkadziesiąt skurczów mięśni w przeciągu minuty we wszystkich zaangażowanych partiach mięśni. Korzystają z niego zarówno profesjonalni sportowcy, bywalcy siłowni i klubów fitness, ale również rehabilitanci. Ma wpływ na pobudzenie tkanek i struktur organizmu człowieka (skórę, kości, stawy i mięśnie). Jest to spowodowane naturalnymi skurczami mięśni, czyli odruchami bezwarunkowymi, które pobudzają włókna mięśniowe, krew i limfę. Poprawa ruchomości stawów, zwiększenie elastyczności więzadeł i ścięgien oraz lepsze ukrwienie i dotlenienie struktur stawowych.

Wibrotrening spala tłuszcz, wywołuje przyrost mięśni, wzmacnia organizm po kontuzjach i chorobach. Usprawnia krążenie i reguluje gospodarkę hormonalną. Platformy wibracyjne można już znaleźć w niektórych klubach fitness, siłowniach i ośrodkach SPA. Taki trening przeprowadzamy stopniowo. To jak ćwiczyć zależy od indywidualnego przypadku, od wydolności organizmu. Możemy wybierać różne częstotliwości wibracji.

Efekt wibrotreningu w dużej mierze zależy od częstotliwości i intensywności wibracji. Wibracje zapewniają także terapię antycellulitową, masaż, regenerację organizmu po treningu, redukuje stres, oczyszcza organizm z toksyn i złogów (efekt drenażu).

Przeciwskazania do ćwiczenia za pomocą platformy wibracyjnej to: ciąża, karmienie piersią, choroba wieńcowa, świeże rany pooperacyjne, cukrzyca, padaczka, migrena, wszczepiony rozrusznik serca, nowotwory, przepuklina.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry