Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Jak zadbać o dobry sen ??

Jak zadbać o dobry sen ??

Każdy z Nas wie, że po nieprzespanej nocy nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Zdajemy sobie sprawę z tego, że sen jest cholernie ważnym elementem Naszego życia. W końcu przesypiamy ok 30% z wszystkich naszych dni.

Jak zadbać o dobry sen:

1. Starać się chodzić spać na tyle wcześnie, by wstawać samemu BEZ budzika. Wybudzając się samemu mamy pewność, że wybudzimy się w płytkiej fazie snu, zaś budzik może wyrwać Nas z głębokiej fazy, co będzie skutkować porannym otępieniem lub po prostu wstaniem „lewą nogą”.

2. Najlepiej Spać w godzinach 22-6.

3. Spać w przewietrzonym pokoju w temp ok. 17 stopni.

4. Spać w pomieszczeniu całkowicie zaciemnionym, tak by po wyciągnięcie dłoni przed twarz nie było jej zupełnie widać. Światło pogarsza jakość snu. Zaznaczę tutaj, że nawet ledowa lampa z telewizora potrafią zaburzać odpowiednie fazy Naszego snu.

5. Wyłączamy wszystkie urządzenia emitujące fale elektromagnetyczne (wifi, telefony w tryb samolotowy, telewziory, ładowarki. Everything).

6. Kładąc się spać nie bawimy się telefonem, sprzyja to wzrostowi kortyzolu i spadku melatoniny których odpowiednie poziomy warunkują odpowiedni sen.

7. Jako ciekawostkę dodam, że kilka kropel olejku lawendowego na poduszce potrafi wprawić Nas w dobry, odprężający sen.

Mimo że poranek, dobrej nocy przyjaciele!
Doctor Beast

Autor: Diet Doctors

https://www.facebook.com/dietdoctorsclinic/

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry