Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Zielona herbata dobra na serce

Zielona herbata dobra na serce

Ekstrakt z zielonej herbaty (GTE) zmniejsza obciążenie serca. Jest to popularny suplement pomagający zrzucić zbędne kilogramy, a także poprawiający stan naczyń krwionośnych i regulujący poziom cukru w organizmie. Naukowcy spekulują, że związki chemiczne w tym suplemencie – katechole, w szczególności galusan epidallokatechiny (EGCG), poprawiają metabolizm, ograniczają tworzenie się wolnych rodników i pomagają zwalczać tłuszcz. Ekstrakt z zielonej herbaty poprawia kondycję nabłonka naczyń krwionośnych, co pośrednio wpływa na lepszy przepływ krwi i zmniejszenie ciśnienia tętniczego.

 

Badania wykazały, że ekstrakt  z zielonej herbaty faktycznie obniżył ciśnienie krwi i zapobiegł powiększeniu się serca u szczurów poprzez zmianę metabolizmu wolnych rodników, które są bardzo łatwo reagującymi związkami chemicznymi w sposób naturalny wytworzonymi  w trakcie metabolizmu. Ich działanie łączone jest ze starzeniem się, osłabieniem układu odpornościowego, występowaniem chorób serca i nowotworów. Inne badania dowiodły, że ekstrakt z zielonej herbaty spowalniał komórkową śmierć kultur komórkowych i poprawiał regenerację uszkodzonych struktur oraz powrót do zdrowia po zawałach serca lub wylewach. Jedenastoletnie badania przeprowadzone na ponad 40 000 dorosłych Japończyków udowodniły, że w grupie osób pijących największą ilość zielonej herbaty wskaźnik śmiertelności znacznie się obniżył w porównaniu do osób, które nie stosowały takiej kuracji.

 

Ekstrakt z zielonej herbaty wydaje się być idealnym suplementem poprawiającym metabolizm, korzystnie wpływającym na ogólną kondycje organizmu i pomagającym zrzucić zbędne kilogramy. 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry