Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ZMA

ZMA

ZMA jest to produkt, który łączy w swoim składzie cynk, magnez i witaminę B6. ZMA oprócz tego,  że uzupełnia naszą dietę w wyżej wymienione składniki to również wpływa pozytywnie na poziom testosteronu, działa uspokajająco na układ nerwowy oraz poprawia regenerację organizmu poprzez polepszenie jakości snu.

 

Cynk :

Ma szereg zastosowań w naszym organizmie, bierzę udział w prawie wszystkich procesach metabolicznych np. przy syntezie białek, produkcji homrmonów, układzie odpornościowym. Dla osób uprawiających sport, najważniejsze znaczenie tego pierwiastka to wpływ na produkcję testosteronu.

 

 

Magnez :

Magnez odpowiada za prawidłową budowę i funkcjonowanie kości, bierze udział w przemianach energetycznych, ma on wpływ na zaopatrywanie mięśni w optymalną ilość ATP, bierze udział w procesie syntezy białek. Magnez oczywiście ma wpływ na kurcze mięśni, drętwienie kończyn, bezsenność, stres oraz wspiera gospodarkę wodno-elektrolitową. Swoje miejsce w suplementach ZMA zawdzięcza temu, że wpływa uspakająco na układ nerwowy, dzięki czemu jest stosowany przed snem. Dodanie do magnezu witaminy B6 wspomaga jego wchłanianie. 

 

 

Witaminy B6:

Wspomaga przyswajanie się magnezu. Wchodzi w skłąd enzymów, mających wpływ na przebieg wielu procesów metabolicznych. Wspomaga gospodarkę azotową organizmu, syntezą aminokwasów siarkowych czy neurotransmiterów. Ma wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, zapobiega również starzeniu się komórek nerwowych – neuronów.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry